USD33,04
EURO35,94
CNY4,55
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
Petrol82,58
GR. ALTIN2.549,54
BTC2.227.104,09
 1. Haberler
 2. Güncel
 3. Büyükçekmece Emka Ulu Sitesi Yönetimi, Site Sakinleri İsyan Ettirdi!

Büyükçekmece Emka Ulu Sitesi Yönetimi, Site Sakinleri İsyan Ettirdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükçekmece Emka Ulu Sitesi Yönetimi, Site Sakinleri İsyan Ettirdi!

ÖZEL HABER

VARAN 1

Büyükçekmece’de bulunan Emka Ulu Sitesi’nde yaşayan sakinler, site yönetiminden adeta bıkmış durumda. Yönetimin, siteye dair aldığı kararlar ve uygulamaları, sakinlerin tepkisini çekiyor.

Yüksek Aidat ve Hesapsızlık İddiaları

Sakinlerin en büyük şikayeti, yüksek aidat ücretleri ve aidatların nereye harcandığına dair şeffaflık eksikliği. Yönetimin, aidatları keyfi olarak artırdığı ve harcamalar hakkında detaylı bilgi vermediği öne sürülüyor. Bir sakin, “Aidatlar her geçen gün artıyor. Neye harcandığını sorduğumuzda ise net bir cevap alamıyoruz.” “Sözde üç ay önce site yönetimi seçimi yapıldığında  güvenlik firması ile anlaşılacağını ve sertifikalı güvenlik siteye alınacağını  söyleyen yönetim eski yaşlı insanlarla güvenlik hizmeti vermeye devam ederken toplantıda verilen sözleri yerine getirmeyerek halen yüksek aidat toplamaya ve site sakinlerini mağdur etmeye devam ediyor diyerek sözlerine şunları da ekledi. “Sayın site sakinleri aidatlarınızı ödemezseniz hepinizin evine haciz getirtirim” diyen başkan, resmen sitede oturanları tehdit ederek bizden zorla aidat toplamaya devam ettiğini de belirtti.

Bakımsız Bir Site

Sakinler, sitenin bakımsız olmasından da rahatsız. Ortak alanların temizliği ve bakımı yeterince yapılmadığı, asansörlerin arızalı olduğu ve site güvenliğinin yetersiz olduğu belirtiliyor. Bir diğer sakin ise, “Site adeta kaderine terk edilmiş. Ortak alanlar pislik içinde, asansörler sürekli bozuluyor, güvenlik de zayıf.” apartman görevlileri apartmanlarımızın ne çöpü nede temizliği ile ilgilenmiyor, ortada görevli bile yok zaten, yönetim sadece her ay topladığı aidatlarla kendilerine huzur hakkı adı altında para almayı biliyor şeklinde konuşuyor.

Duyarsız ve İletişimsiz Yönetim

Sakinler, site yönetiminin duyarsız ve iletişimsiz tavrından da şikayetçi. Yönetimin, sakinlerin taleplerini ve sorunlarını dikkate almadığı ve iletişime kapalı olduğu ifade ediliyor. Bir sakin, “Yönetime ulaşmak çok zor. Sorunlarımızı dile getirdiğimizde ise dikkate alınmıyoruz.” diyor.

Yasal Yollara Başvurma Hazırlığı

Büyükçekmece Emka Ulu Sitesi sakinleri, site yönetiminin tutumuna karşı yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor. Sakinler, aidatların denetlenmesini, sitenin bakımı ve güvenliğinin sağlanmasını ve yönetimin şeffaf bir şekilde çalışmasını istiyor.

Bu haber, Büyükçekmece Emka Ulu Sitesi sakinlerinin yaşadığı sorunları ve site yönetimine yönelik tepkilerini dile getiriyor. Yaşanan bu durum, site sakinlerinin yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir.

VARAN 2

Haberimiz ses getirdi ve Emka Ulu Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Avcılar konuyla ilgili GİRDAP HABER’e açıklamalarda bulundu.

“İki dönemdir başkanlığı sürdürdüğüm Emka Ulu Sitesinde kimse beni hiç bir zaman yolsuzluk ve usulsüzlük gibi suçlamalarla suçlayamaz. Ben bütün site sakinlerine hizmet için varım, on bir bloktan oluşan bu sitemizde benim hizmetimi engelleyen bazı kişiler var. Bunların işi gücü ortalığı karıştırıp beni pasivize etmektir. Ben bu kişileri çok iyi biliyor ve tanıyorum. Bu şahıslar üç dört kişiden oluşup kendi aralarında WhatsApp grubu kurarak tüm site sakinlerini galeyana getirerek en son alınan kararlarda aldığımız sekiz yüz liralık aidat ücretlerini düşürtmektir.

Benden önce bu siteyi yönetenler sitenin korunması hakkında gerçek güvenlikçi arkadaşlar ile çalışmalarını sürdürmüşler. Fakat o dönemde site görevlileri dahil olmak üzere herkes sitede bulunan ver her bloğun altında ki kapıcı dairelerini de kullanıma açarak temizlik görevlilerinin barınmalarını sağlarlarken, şimdi benim dönemimde hiç bir blok yöneticisi kapıcı dairelerini kullandırmak istemiyor. Bu durumda kimse bu sitede barınmayacaksak dışarıdan gelip kapıcılığı yapamayız diyor ve kaçıp gidiyor. Bu sefer site sakinleri tabi ki çöp ve apartman temizliği hizmetlerinden mahrum kalıyor. Güvenlik konusunda ise sitemizi korumak amaçlı güvenliğe hepimizin ihtiyacı var, ben de sertifikalı güvenlikçilerle görevimi sürdürmek istiyorum, fakat aidat ücretlerinin halen geciktirenler var.

Herkes alınan karara uysa ve aidatlar zamanında ödense, sitemiz eskisinden daha güvenli ve temiz olacak. Ben ne kadar bu konuda mücadele versem de beni birileri destekleyecekleri yerde köstek olmaya çalışırken, bir yandan da benim çalışmak istediğim temizlik görevlilerini Gülay hanım yakında yönetimi devredecek söylemlerini sürdürerek benim görev yapmamı da bu şekilde engelliyorlar. Ben herkesi Allaha havale ediyorum. Bu sitede hizmet etmek ve güzel yaşamak hepimizin hakkı. Ama böyle usulsüzce imzalar toplayarak şahsıma ve yönetim kuruluna devirmek amacıyla alınan tavırla değil. Her toplandığımızda bana muhalefet olanlara çağrıda bulunuyorum ve diyorum ki; gelin birlik olalım bana destek çıkın şu oturmaya hazır olan 3 B Blok, 3 I Blok, 3 H Blok ve 3 J Blok kapıcı dairelerinizi kullanıma açın bende görev yapacak görevlilerimize yaşayacakları ve kira ödemeyecekleri bir yaşam alanı sunayım, onların kira derdi olmazsa çalışmaya razı olduklarını da biliyorum.

Ama bana kimse bu konuda yardımcı olmuyor ve sonra yönetimi suçlayarak bizi haber olmaya kadar sürüklüyorlar. Benim dediğim gibi kimsenin kuruşunda gözüm yok, sadece görev yapmanın ve site sakinlerine hizmet etmenin peşindeyim ona da birileri engel olmasınlar yeter.” diyerek sözlerini tamamladı.

VARAN 3

Emka Ulu Sitesinde neler oluyor?

Yeni yönetim eski yönetimi usulsüzlük yaptıklarına dair iddialarda bulunurken, GİRDAP HABER’e konuyla ilgili belgeler yağmaya devam ediyor!

Emka Ulu Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Avcılar ve yönetime üye olan Sami Çakır’dan belgeleriyle birlikte şok açıklamalar;

Bizi yani yönetimi devirmek isteyenler öncelikle geçmiş dönemlerde sitede yapılan yanlış işlerin hesabını versin diyerek iddialarda bulunan Sami Çakır, biz belgelerle konuşuyoruz, amacımız kimseyi karalamak yada suçlamak değildir. Bizden önce Emka Ulu sitesini yönetenler yani 2016 ve 2017 yıllarında ben dahil olmak üzere ablamdan ve diğer kat maliklerinden aidat borçlarımızı ödediğimiz halde ikinci kez bizden icra yoluyla tekrar para aldıkları ve sonra bizi icraya verdiklerinin hesabını versinler dedi. Biz bu paraları ödediğimizi kendilerine anlatsak da bizi o dönemlerde dinleyen kimse olmadı. Bazı kat maliklerinin aidat ve icra avukat masraflarını da ödeyebilmeleri için bankadan kredi çektiklerini hatırlıyorum. Tabiri caiz ise söke söke haksız kazanç elde edip binlerce lira parayı toplamayı başardılar.

Ama sonradan biz banka dekontlarını ortaya çıkartarak bizden haksız yere aldıkları paraları isteyince de bize mahkeme yolunu gösterdiler. Yani kısacası paralar yok oldu gitti. Ama bu ödediğimiz halde ikinci kez verdiğimiz paralar kimin cebine girdiyse haram zıkkım olsun diyerek sözlerine devam etti.

Benim denetimci olduğum zamanın öncesinde de bu sitede bir çok yolsuzluklar yaşandı, ama hepsinin üstü eski yönetim tarafından bir şekilde kapatıldı. Bir ara Özcan beyin döneminde 58 bin lira para toplandı, o zaman sitede çift başlı yönetim vardı. Biz o paraları daire başına 150 TL olarak ödedik sonra bir şeyler oldu ve yöneticilerden Ferruh bey hatırladığım kadarıyla birilerine hakaret ettiği gerekçesiyle yine bu biriken paralar yok oldu gitti. Kim nereye nasıl harcadı hesap verende olmadı. Şimdi kalmışlar hem suçlu hem de güçlü olmak için Gülay hanımın yönettiği siteyi karalama kampanyasına, bir insan yeni yönetime seçildikten sonra tüm bilgisayarda ki bilgileri siliyorsa ve karar defterini yeni yönetime vermekte zorlanıyorsa bu işte bir şeylerin olduğunu çok düşünmeye gerek yok zaten. Biz bu sitede rant peşinde olmadık, Allah bize de öyle para nasip etmesin diyerek sözlerini tamamladı. Bu belgeleri de size veriyorum asıl haber yapılması gereken insanları haber yapın dedi.

 

8
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
21
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Büyükçekmece Emka Ulu Sitesi Yönetimi, Site Sakinleri İsyan Ettirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 25 Mart 2024, 17:06

  Aynen dedikleri doğru ve her gün tehdit mesajlari alıyoruz. Odemezseniz böyle yaparız şöyle yaparız sizi . Avukata veririz kovdururuz sizi . Neyapicağimizi bilmiyoruz . Ve hiç kimsede hiç bir şey söyleyemiyor korkudan , yani resmen Eşkıya kesilmişler…

  • 25 Mart 2024, 18:56

   Yalan söylüyorsunuz. Bende bu sitede oturuyorum ve hiç öyle mesaj ya da ima almadım. Sizler yönetime zorluk çıkararak sitenin kötü duruma düşmesini sağlayanlarsınız. O zaman neden kapıcı dairelerine izin vermiyorsunuz? Sizler yüzünden sitemiz kötü durumda. Sizin gibi bir avuç kendini bilmezler yüzünden.

  • Slm haluk bey taraflı haber yapmışsınız tlf sızde yönetim herkese açık ve verılııycek hesabımız yoktur. Yanlış bilgilendirilmişsiniz o kadarda konuşmuştuk sizinle keşke yardım istediğimizde bize yardım etseydınız eskı yönetim taraftarlarının sıteyı zora koymalarını iş yaptırmamalarını ya bız ya hıç dıyerek ıkı senedir nerdeydiniz sıteyı kalkındırmaksa hep beraber sanırım sıtede yaşananardan haberınız yok doğruluksa yönetime beklerız tarafsız habere doğru bilgiye

  • Site de aidatlarla giderler karşılanıyor evıne ekmek goturuyor çalışanlar üç beş ay aidat ödenmeyınce ne olur düşünün. Lütfen yapılmayan söylemler kullanmayınız şikayetınız varsa soyle boyle cumlelerınden kanıtınızıda alıp yargı yolu açık buyrun

  • Slm ferıde hanım aidatlarınızı uzun sure odemedıysenız msj atılıyor aranıyorsunuz kaçar kere sonuç size kalmış ödemezssenız tabıkı haksızlık olmaması için yasal yola başvurulur. Ama yukarıda sıraladıgıız ıddaları kanıtlamanız gerekıyor çünkü bizim yonetımımızde böyle seyler olmaz . Eşkıya kovmak gıbı, iftıra atan karşı tarafdan olabılırsınız buda yakışmadı yönetıme gelırsenız bir kahvemızı için şefaflıgı görünüz nıyetımız insan kazanmak ve hak korumaktır.

 2. Parayla yapılmiş bir haber… bu ne saçma haber…

  • 25 Mart 2024, 21:27

   Değerli yorumcu yapmış olduğunuz yorumda haberi saçma bulabilir ve beğenmeyebilirsiniz, fakat parayla yapılmış bir haber diye iftira atamazsınız. Bu haber belgeli ve gerçek bir haber olup sizi bu konuda atmış olduğunuz iftira sonucu tenzi eder ve uyarmak zorunda kaldığımızı bildiririz.

   Cevapla
Giriş Yap

Girdap Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!