USD33,04
EURO35,94
CNY4,55
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
Petrol82,58
GR. ALTIN2.549,54
BTC2.232.141,68
photo1

Sakın devletin gazına gelip kimseyi ihbar etmeyin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhbarcılar, kamu menfaatlerinin korunması amacıyla, ilgili yolsuzlukları ülke içindeki denetim mekanizmalarına bildirebilecekleri gibi, medyaya da ifşa edebilirler. Ancak ihbarcıların bildirdikleri hususlara ilişkin olarak uğrayabilecekleri zararlardan da korunmaları gerekmektedir.

ÖZEL HABER

Şimdi sıkı durun ve haberimizi dikkatli okuyun!

Bundan yıllar önce yine Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Vergi Denetim Kurulu Başkanı Mehmet Şimşek zamanında hatırladığım kadarıyla ismini vermek istemediğim bir firmayı tüm yolsuzluklarını ve hırsızlıklarını yaklaşık üç bin sayfadan fazla belgeleriyle Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığına devletimizin kalesini korumak ve ihbar ikramiyesi kazanmak amacıyla üç gazeteci arkadaş birlik olduk ve firmayı ihbar ettik.

İhbarcı olanlar arasında üç kişi gazeteci kimliğine sahip olan kişilerdik. Elimizle teslim ettiğimiz bu yolsuzluk belgelerini devletin kurum ve kuruluşları acilen incelemeye aldı, Daha sonra ne mi oldu? Bizim devlete ihbar ettiğimiz firmaya birileri de bizi ihbar etti. Yani biz ihbarcılar devlet tarafından gizli tutulacağımız yerde tam tersi uygulandı ve bizi firmaya deşifre etti devlet.

Bu resmen ihbarcı olan vatandaşa yani bize, devletin kurumlarında görev yapan birileri tarafından ihbarcıları firmaya deşifre ederek ihanet edildi. Bunun üzerine devleti trilyonlarca vergi ödemeyerek zarara sokan bu firma, devlet tarafından cezalandırılacağı yerde bir anda korunup kollanmaya başlandı. Bu olaylar Berat Albayrak’ın Maliye Bakanlığı döneminde yaşandı. Bu konuda bir sıfır öne geçen firma bizi ve adreslerimizi tek tek tespit ederek bizim hakkımızda maddi manevi dava açıp özel bilgilerini üçüncü şahıslara taşımak amacıyla suç duyurusunda bulunda ve bizden şikayetçi oldu. Yani top aniden tam tersine döndü bir anda biz haklıyken suçlu duruma düşüverdik. Firma çok güçlüydü. Tarikat bağlantıları olduğunu öğrendik ve firma sahibinin devletin bazı üst kademelerinde de dostane ilişkileri olduğunu bu ilişkiler sonucunda da kimsenin onlara dokunamayacağını tespit ettik. Ama iş işten geçti kısacası biz baltayı taşa vurmuş olduk. Yani firma ne kadar vergi kaçırsa da devletin içinde kendini temiz çıkartabilecek güce sahipti. Biz direndikçe kanun yani adalet mekanizmasınca bile haklı olmayı bırakın az kalsın biz ihbarcıları ceza evine postalayacaktı.

Sonuçta el mi yaman bey mi yaman derken, firma hem yolsuzluk ve hırsızlıklarına devam ede dursun devletin yetkili makamları adamları haklı buldu ve bizi sap gibi ortada bıraktı. Yani bırakın devletin kasasını yada kalesini korumayı hatta ihbar ikramiyesini almayı, biz götü nasıl kurtarırız onun hesaplarını yapmaya başladık. Bizim firma ile olan davamız yaklaşık üç yıl sürdü. Sonunda haklı bulunduk ve beraat ettik. Bu konuda yaşadıklarımızın sonunda bu olaylarda bir gazeteci arkadaşımız vergi müfettişleri ile tartışma esnasında sterse yenik düşerek aort damarı yırtıldı ve hayata veda etti.

Bizlerde bu davanın lehimize sonuçlanmasına rağmen ihbar etmekten vaz geçtik ve hem ihbar edilen firmayı hem de devleti baş başa bıraktık. Yani şimdi bakıyorum da Maliye Bakanlığının bu çağrısına inanalar olur ve gammazlık yaparak bizim gibi çırak duruma düştüğü yetmiyormuş gibi birde hasım sahibi olur düşüncesiyle sakın Mehmet Şimşek’in sözlerine ve çağrısına kulak asmayın ve kimseyi bilseniz dahi sakın ihbar etmeyin diye siz değerli vatandaşları haddim olmayarak uyarıyorum. Yoksa bırakın ihbar ikramiyesini almayı, ömrünüzden ömür gider üstelik hayatınızdan olur ve  ihbar ihbar ettiğiniz firmayı karşınıza alır birde üstüne hasım hasım sahibi olursunuz. Benden söylemesi.

DİKKAT!!!

Bu haberi okuduktan sonra birilerini ihbar etmeden önce aşağıdaki linki tıklayın ve haberimizi okuyun daha sonra karar verin lütfen.

Sakın devletin gazına gelip kimseyi ihbar etmeye kalkmayın! – Girdap Haber

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sakın devletin gazına gelip kimseyi ihbar etmeyin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 26 Mayıs 2024, 10:51

    […] Sakın devletin gazına gelip kimseyi ihbar etmeye kalkmayın! – Girdap Haber […]

    Cevapla
Giriş Yap

Girdap Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!